İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat
Kira Kontratı Örneği

Kira Kontratı Örneği

Kira kontratı bir hayli basit görünen ancak oldukça bağlayıcı ve yükümlülükleri bulunan bir evraktır. Bütün ülke çapında bulunan mahkemelerde geçerliliği bulunmaktadır.

Kira Kontratı Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

2017 yılına sayılı günler kala yeni yılda kira kontratının maddeleri hakkında değişen hususlar var mı acaba diye merak edenler vardır mutlaka. İşte bu merakınızı gidermek için gerekli araştırmaları gerçekleştirip sizin için 2017 yılı içerisinde kullanabileceğiniz kira kontratını örneğini alt kısımda verdik. Sadece kırtasiye gibi yerlerde bulunacağını düşünenler yanılıyorlar işte yeni kira kontratı sizinle birlikte.

Sözü geçen kira kontratı bir hayli basit görünen ancak oldukça bağlayıcı ve yükümlülükleri bulunan bir evraktır. Bütün ülke çapında bulunan mahkemelerde geçerliliği bulunmaktadır. Hem ev sahibi hem de kiracılar açısından barındırmış olduğu maddeler ve hususlarla hukuki açıdan eşit bir hak koruma sağlamaktadır.

Kira kontratını hazır bir şekilde önünüze sürülen maddeler kümesi olarak düşünüyorsanız yanılmaktasınız. Bu durumun aksine sizler de özel koşullan kısmına talep ettiğiniz maddeleri ve hükümleri ekleme imkanına sahipsiniz. Bu bahsettiğimiz madde ve koşul ekleme işini mümkün ise avukatınız eşliğinde doldurunuz ya da avukatınız yok ise bu konu ile alakalı bilgi sahibi bir kişiden yardım alabilirsiniz.

Kira Kontratı Örneği 2017

Bahsetmiş olduğumuz kira kontratını doldurmak bir hayli kolaydır. Haberimizin sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak indirebileceğiniz kira kontratı örneğinin boş kalan kısımlarını kendinize göre doldurarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kira kontratı doldururken ve imzalarken kontratta yer alan husus ve maddeleri ayrıntılı bir şekilde okuyup bunun ardından gerekli olan imzaları atabilirsiniz.

Bazı durumlarda acele ile okunan maddeler arasında gözden kaçırmış olduğunuz maddeler daha sonradan sizler için hukuki problemler ve zorunluluk heri yaratabilir ve kira bedellerinde göze batan artışlarla karşılaşmanıza sebep olmaktadır. Bu gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için bütün maddeleri eksiksiz bir şekilde okuyup doldurmalısınız.

Kira Kontratı Örneği 2017:

Kira kontratı düzenlerken evin teslim alınan halinin fotoğraflanarak belgelenmesi her iki tarafın yararına olacaktır. Bunun yanı sıra kiralanacak mülkiyette yer alan demirbaşların durumu, marka ve modelinin de kontrata eklenmesi sizlerin yararına olacaktır. Bu gibi hususların yanı sıra mutlaka elektrik su ve doğalgaz gibi aboneliklerin kiracı adına devredilmesi iki taraf için de olumlu olacaktır. 

Kira Kontratı Örneği İçin Tıklayın

Kira Kontratı Örneği 2017 hakkında yorumlar

Bunlarda İlginizi Çekebilir !

hazır emlak sitesi